Víkendové pobyty pro rodiny s dětmi s PAS

Spolek LÍP A SPOLU připravil za podpory fondu EHP pro rodiče a děti dva víkendové pobyty – v květnu na Kokořínsku v Penzionu Pod Houskou, a minulý víkend na Polevsku, v Penzionu Na křižovatce.

Do penzionu Pod Houskou přijelo v pátek šest rodin. Ještě před seznamovacím večerem si děti na workshopu vyzkoušely vyrobit si vlastní mýdlo. V sobotu dopoledne se postarala o děti vedoucí pobytu paní Soňa Štrbáňová s asistentkou Aničkou, a rodiče tak mohli odjet na výlet. Děti soutěžily ve skákání v pytlích, zahráli si petanque, pingpong a nohejbal. Z papíru vyráběly a skládaly vlaštovky, poblíž penzionu mohly nakrmit i kozy.

Víkendové dny na Polevsku provázelo nádherné počasí. Sobotní dopoledne bylo opět bez rodičů, děti mohly využít hřiště s prolézačkami, na výtvarném workshopu pracovat s barvami, skákat v pytli. Na procházce poblíž ohrady koní si je mohly i pohladit.

Některé rodiny odjely na výlet do Radvance, kde zrovna byla pouť, a tak si kluci vyzkoušeli střílení z kuše i jiné atrakce. Odpoledne i večerní posezení při opékání buřtů u ohně jsme strávili s doprovodem kytary, kterou s sebou přivezla na víkend jedna maminka.

Víkendový pobyt Polevsko 9. – 11. 6. 2023