Víkendové pobyty s podporou nadačního fondu AutTalk

Díky finančnímu příspěvku Nadačního fond Kateřiny Sokolové AutTalk jsme mohli v tomto roce uspořádat dva víkendové pobyty pro děti s neurovývojovými odlišnostmi i jejich sourozence a rodiče.

V květnu naše asistentka  Sona Štrbáňová našla v nádherném prostředí Benecka v Krkonoších ubytování – Chatu na Špici. Ubytování v chatě potěšilo nejen děti, ale i dospělé. V těsné blízkosti chaty se nacházejí dvě dětská hřiště – klouzačka, houpačky, pískoviště, příroda a horské louky. Příjemné je i posezení na terase .s výhledem na hřebeny hor. V areálu je bazén a vířivka, děti si tentokrát užívaly oboje.  Na hřišti pod chatou pobíhají volně kozy a děti tak měly možnost hrát si a chodit mezi nimi. Podnikli jsme společně výlety po kopcích Benecka a někteří rodiče byli na exkurzi v pivovaru.

Víkendový pobyt v říjnu jsme strávili v Penzionu pod Houskou – v krajině Kokořínska. Počasí nám přálo, chodili jsme na procházky po okolí, hráli jsme nohejbal, ping pong, děti využívaly hernu i uvnitř penzionu. Jídlo bylo skvělé, všem chutnalo, majitelé jsou vůči nám vždy vstřícní. Během víkendu rodiče měli čas i na vlastní odpočinek v době, kdy si děti hrály spolu.

Děkujeme Nadačnímu fondu Kateřiny Sokolové za možnost prožít společný čas v nádherné přírodě a věříme, že příští rok pojedeme zase.