Víkendové pobyty s podporou nadačního fondu AutTalk

Díky finančnímu příspěvku Nadačního fondu Kateřiny Sokolové AutTalk jsme mohli v tomto roce uspořádat dva víkendové pobyty pro děti s neurovývojovými odlišnostmi i jejich sourozence a rodiče.

V květnu naše asistentka  Soňa Štrbáňová našla v nádherném prostředí Benecka v Krkonoších ubytování – Chatu na Špici. Ubytování v chatě potěšilo nejen děti, ale i dospělé. V těsné blízkosti chaty se nacházejí dvě dětská hřiště – klouzačka, houpačky, pískoviště, příroda a horské louky. Příjemné je i posezení na terase s výhledem na hřebeny hor. V areálu je bazén a vířivka, děti si tentokrát užívaly oboje.  Na hřišti pod chatou pobíhají volně kozy a děti tak měly možnost hrát si a chodit mezi nimi. Podnikli jsme společně výlety po kopcích Benecka a někteří rodiče byli na exkurzi v pivovaru.

Víkendový pobyt v říjnu jsme strávili v Penzionu pod Houskou – v krajině Kokořínska. Počasí nám přálo, chodili jsme na procházky po okolí, hráli jsme nohejbal, ping pong, děti využívaly hernu uvnitř penzionu. Jídlo bylo skvělé, všem chutnalo, majitelé jsou vůči nám vždy vstřícní. Během víkendu rodiče měli čas i na vlastní odpočinek v době, kdy si děti hrály spolu.

Děkujeme Nadačnímu fondu Kateřiny Sokolové za možnost prožít společný čas v nádherné přírodě a věříme, že příští rok pojedeme zase.