Přednáška – Terapie pro děti s neurovývojovou odlišností a jejich pečující


V pondělí 17. dubna se v Centru LÍP A SPOLU můžeme setkat na přednášce Terapie pro děti s neurovývojovou odlišností a jejich pečující. Mgr. Jana Glaserová, odborný terapeut nám přiblíží možnosti využití a specifika různých terapeutických přístupů v konkrétních případech.
Přednáška je především zaměřená na diskuzi o potřebách dětí s neurovývojovými odlišnostmi a potřebách pečujících osob.
Jedná se o Terapie hrou, Sandtry terapie, Theraplay, Dyadická vývojová terapie, Rodinná integrovaná terapie.

Terapie hrou – terapeutická hra se odehrává v bezpečném prostředí herny, kde je dítě minimálně omezováno, což podporuje jeho vyjádření. 

Sandtray terapie – základním prostředkem je v Sandtray terapii písek. Hra v písku je pro každého z nás přirozenou činností.

Theraplay – při léčbě vede Theraplay Practitioner rodiče a dítě prostřednictvím hravých, zábavných her, vývojově náročných činností a něžných, pečujících činností.

Dyadická vývojová terapie – Dyadická vývojová psychoterapie (Dyadic Developmental Psychotherapy, DDP) umožňuje dětem vybudovat základní primární a zásadní spojení s jejich rodiči či pečovateli. 

Rodinná integrovaná terapie – rodinná terapie je metodou psychoterapie , která se nedívá na klienta jako na jednotlivce, ale pohlíží na něj jako na součást určitého, konkrétního rodinného systému. Jeho problémy dává do souvislosti s fungováním celé rodiny.

Těšíme se na vás.


Vstupné dobrovolné, přihlášení: radka.ondruskova@lipaspolu.cz, 733 706 309.