Pobytový tábor Jablonné v Podještědí 13.8.-18.8.

Druhou srpnovou neděli se děti setkaly na pobytovém táboře znovu v Jablonném v Podještědí . Po úvodním společném seznámení šly na procházku po blízkém okolím /kostel, koupaliště, náměstí/ a pak na hřiště s trampolínou.

V pondělí po rozcvičce a snídani se formou sdíleného kruhu dozvěděly o připraveném táborovém programu o středověkých rytířích. Cestou na hrad Lemberk se učily pracovat s mapou a hledat v ní podle legendy. Trasa je dovedla až ke Zdislavině studánce a magickému kamennému kruhu. Navštívily klášterní prostory s interaktivní výstavou, ochutnaly zmrzlinu, vyráběly si rytířské odznaky.

Úterní dopoledne zaplnilo interaktivní loutkové představení a odpolední program byl zaměřený na výtvarné aktivity – malování vitráží. Bylo velké horko a děti tak využily i koupaliště.

Ve středu jely autobusem na celodenní výlet vlakem, projely se i tramvají, vyšláply na Libereckou výšinu s nádherným výhledem na Ještěd a okolí Liberce, a nakonec je čekala sladká odměna v cukrárně. Po večeři poslouchaly dobovou středověkou hudbu.

Ve čtvrtek dopoledne v místní galerii v kreativní dílně vyráběly šperky a odpoledne na ně čekala stezka zdatnosti pro rytíře v okolí zámeckého rybníka a v mokřadech. Samy si zhotovily štíty a erby, společně si vyzdobily prostory na rytířský sál, a převlekly se do kostýmů za rytíře a zámecké paní. Závěrečný večer začal oslavou s pěveckým vystoupením, tancem, pizzou a končil promítáním filmu.

Poslední den byl pro děti velmi zajímavý a akční – na pozvání přijela zásahová jednotka Policie z České Lípy a dětem předvedla ukázku své práce, děti se mohly svézt v zásahovém vozidle. A pak už jen rozloučení a odjezd domů…

Tábor byl financován za podpory Nadace ČEZ a z dotace Libereckého kraje.

Pobytový tábor Jablonné v Podještědí 13. – 18. 8. 2023